Як повернути борг в Україні з приватними виконавцями ВО “ФАКТ”?

Як у фізичних, так і юридичних осіб періодично виникає проблема – як забезпечити повернення боргу і виконання судового рішення. Оскільки в Україні діє змішана модель примусового виконання рішень, законним способом зробити це можна скориставшись послугами або державної виконавчої служби Міністерства юстиції, або приватних виконавців. Тоді як звернення до Державної служби передбачає складну бюрократичну процедуру i може зайняти багато часу, а досягнення результату при цьому не гарантовано, діюча в Україні система примусового виконання дає саме приватним виконавцям необхідні повноваження і максимальну мотивацію для того, щоб забезпечити повернення боргу стягувачу якомога швидше.

Хто такі приватні виконавці?

Приватні виконавці – це офіційно передбачений державою законний інститут примусового стягнення боргу, який успішно функціонує в Україні з 2017 року. Відповідно до Закону «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів», приватний виконавець – це офіційно уповноважений державою громадянин, який здійснює діяльність з примусового виконання судових рішень у встановленому законом порядку. Кожен приватний виконавець – це юрист з вищою освітою, у якого є як мінімум 2 роки досвіду роботи в сфері права, який успішно склав кваліфікаційний іспит і отримав офіційне посвідчення міністерства юстиції перед тим, як почати свою діяльність.

Які повноваження у приватного виконавця?

Приватний виконавець офіційно наділений державою широкими повноваженнями для успішного виконання судового рішення. Серед таких повноважень:

 • безперешкодний доступ до інформації про активи боржника, в тому числі конфіденційної
 • безперешкодне входження на територію будь-якої юридичної особи
 • примусове проникнення в житлове приміщення фізичної особи при наявності відповідної постанови суду
 • накладення арешту на банківський рахунок боржника
 • накладення арешту на нерухомість
 • накладення арешту на кошти в касі
 • накладення арешту на цінні папери боржника
 • опечатування кас, приміщень і місць зберігання грошових коштів (в тому числі, банківських комірок) боржника
 • опис майна боржника
 • примусове вилучення майна боржника
 • залучення до виконавчих дій правоохоронних органів

Вимоги приватного виконавця є обов’язковими по всій території країни, а їх ігнорування або відмова виконання судового рішення тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

У чому переваги приватних виконавців?

Приватні виконавці на сьогоднішній день в Україні є найефективнішим методом повернення заборгованості, оскільки наділені державою всіма необхідними законними повноваженнями і, при цьому, діють на приватних підставах.

Ключові переваги роботи з приватними виконавцями:

 • найкоротші терміни повернення боргу
 • відсутність зайвої бюрократії
 • особиста увага професіонала до виконавчого провадження
 • постійний зв’язок між виконавцем і кредитором (стягувачем)
 • повна законність дій
 • комплексність процесу роботи з проблемною заборгованістю: від відкриття виконавчого провадження до продажу арештованого майна на торгах і повернення виручених коштів
 • погашення заборгованості реальними коштами, які перераховуються кредитору (стягувачу)
 • мінімальні ризики для кредитора (стягувача)
 • можливість роботи з великими обсягами інформації

Основа успіху будь-якої справи – це взаємна зацікавленість всіх сторін. Саме таку перевагу отримує кредитор (стягувач), працюючи з приватними виконавцями в Україні.

З якими документами працює приватний виконавець?

Приватний виконавець універсальний у своїй роботі і може приймати різні виконавчі документи. Це може бути:

 • виконання рішення суду
 • виконання судового наказу
 • виконання виконавчого напису нотаріуса
 • виконання рішення комісії з трудових спорів

Також приватний виконавець може працювати з виконавчими написами нотаріуса, які зроблені на підставі аграрних розписок, беззаставних кредитів, онлайн-кредитів і мікропозик.

Як проходить виконавче провадження?

Відповідно до законодавства України, виконавчі дії передбачають:

 • арешт рухомого майна: до нього можна віднести транспортні засоби (арешт автомобіля, вантажівки, мотоцикла, судна), предмети інтер’єру, меблі, техніку, коштовності і т.д.
 • арешт нерухомого майна (арешт квартири, арешт житлового будинку, арешт офісу, арешт виробничого приміщення, арешт заводу)
 • арешт банківського рахунку: в разі, якщо у боржника виявляються кошти на його зарплатному або депозитному рахунку, вони за лічені години можуть бути арештовані приватним виконавцем. Він може накласти арешт на розрахунковий рахунок боржника відразу після відкриття виконавчого провадження.

Ці дії уповноважені здійснювати приватні виконавці, як особи, яким держава делегувала функцію виконання судових рішень. Стягувач (найчастіше у виконавчому провадженні це кредитор – фізична або юридична особа, яка видала кредит (позику) з певними умовами) звертається або до суду, або до нотаріуса, отримує відповідний виконавчий документ і пред’являє його приватному виконавцю.
Приватні виконавці відправляють запити в банки, отримують інформацію про боржника і на підставі відкритого провадження абсолютно законно можуть заарештовувати його банківські карти, депозитні та поточні рахунки. Крім того, через запити в податкову, приватний виконавець в праві накласти арешт на рахунки фізичної особи-підприємця (ФОП), офіційні доходи боржника, його зарплату, стипендію або пенсію.

Скільки коштують послуги приватних виконавців?

Відповідно до чинного законодавства України, приватний виконавець отримує свою винагороду в розмірі 10% від стягнутої з боржника суми тільки в разі успішного завершення провадження. При цьому, сам стягувач не платить ці гроші – оплата роботи виконавця додатково стягується з боржника. В окремих випадках приватний виконавець укладає з кредитором договір про додаткову винагороду, а також домовляється про оплату прямих витрат на виконавчі дії. В основному, ці кошти витрачаються на закупівлю канцелярії і транспортні витрати.

Приватні виконавці – унікальний і найефективніший спосіб повернути борг в Україні законним шляхом. Поява цього інституту вже довела свою ефективність для бізнесу, інвесторів і громадян. За час існування приватних виконавців з 2017 року частка виконаних судових рішень зросла з 6% до 20%. Враховуючи розвиток інституту і зростаючий попит на послуги виконавців, загальна частка виконаних рішень продовжить збільшуватися, що дозволить бізнесу і кредиторам відчувати захист і впевненість у своїх вкладеннях.

Головний офіс

Адреса:
02094, Київ, Україна
вул. Юрія Поправки, 6, офіс 32
Телефон:
+380 98 399 0 399
+380 44 379 32 13

Напишіть нам

Новини

Відгуки

У мене було рішення про розподіл майна. Звернулася до організації ``ФАКТ``, приватного виконавця Анатолія Телявського. Рішення виконали у повній мірі і у найкоротші строки. Добре підготовлені спеціалісти, ввічливий персонал. Рекомендую!!!

Вікторія Колеснік
Вікторія Колеснік

Я адвокат. Звернулася до приватного виконавця Тетяни Вольф для стягнення заборгованості. Команда працює злагоджено і ефективно. Рішення суду виконали швидко і у повному обсязі.

Дар'я Козій
Дар'я Козій

Дякую приватному виконавцю Ользі Юхименко за якісне і швидке фактичне виконання! Показала себе справжнім професіоналом і досвідченим юристом. Одна з небагатьох виконавців, з якими приємно спілкуватися!

Рінат Лобов
Рінат Лобов

У мене була заборгованість. Приватний виконавець Ольга Юхименко надала експертну консультацію і допомогла знайти оптимальне рішення для погашення, за що їй велике дякую. Дуже чемна команда!

Анна Шушайло
Анна Шушайло

Нагороди і угоди