Артем Тараненко виступив на IV Форумі з реструктуризації і банкрутства

Артем Тараненко, Голова правління ВО приватних виконавців ФАКТ

17 квітня 2019 р. Голова правління Всеукраїнського об’єднання приватних виконавців ФАКТ Артем Тараненко взяв участь у IV Форумі з реструктуризації і банкрутства видання “Юридическая практика”. ГО Всеукраїнське об’єднання приватних виконавців «ФАКТ» цього року стала офіційним партнером заходу. Артем в рамках Сесії 2 виступив з доповіддю про те, яким чином нові правила банкрутства фізичних осіб вплинуть на виконання судових рішень в Україні.

У дискусії також взяли участь директор департаменту з питань судової роботи і банкрутства Міністерства юстиції України Юрій Моісеєв, член Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Руслан Сидорович, науковий співробітник Юридичної групи LCF Олександр Бірюков, керуючий партнер юридичної компанії Nobili Наталія Тищенко і арбітражний керуючий, Голова ради «Асоціації антикризового менеджменту» В’ячеслав Лецкан. Модерував сесію керуючий партнер компанії “Алєксєєв, Боярчуков та партнери” Сергій Боярчуков.

Експерти у ході дискусії зосередилися на обговоренні щойно підписаного Президентом України нового Кодексу з процедур банкрутства. На думку Артема Тараненка, нові правила банкрутства радикально не змінять процеси у виконавчому провадженні, а визнання фізичної особи банкрутом не дозволить боржнику уникнути стягнення відповідно до виконавчого документа. Ключовим нововведенням підписаного Кодексу є незастосування мораторію на задоволення вимог кредиторів за умов реструктуризації боргів відповідно до затвердженого плану погашення.

Артем Тараненко, Голова правління ВО приватних виконавців ФАКТ, IV Форум з реструкутризації і банкрутства

Артем Тараненко, Голова правління ВО приватних виконавців ФАКТ - IV Форум з реструктуризації і банкрутства

IV форум з реструктуризації і банкрутства

Голова ВОПВ “ФАКТ” зазначив, що мораторій, який влада прийняла 2014 року очевидно для стабілізації ситуації у країні за умов стрімкої девальвації національної валюти, був значною перепоною для державних і приватних виконавців на шляху до забезпечення вимог кредиторів та повернення боргів. Це роками давало можливість боржникам ігнорувати вимоги кредиторів, проживати в іпотечному майні, не сплачуючи за нього, у той час, як будь-які виконавчі дії блокувалися. Після прийняття Кодексу, визнання боржника банкрутом, відкриття відповідної справи і затвердження плану реструктуризації має автоматично стати передумовою для зняття мораторію. Приватним виконавцям це забезпечить примусове стягнення коштів і їх повернення законному власнику, а боржник у такий спосіб зможе погасити заборгованість і скасувати численні обмеження.

Артем Тараненко - Голова правління ВО приватних виконавців ФАКТ - Персональне банкрутство

Четвертий Форум з реструкутризації і банкрутства

Тим не менш, експерти зійшлися на думці: оскільки сам процес визнання фізичної особи банкрутом відповідно до нових правил ще ніколи не був реалізований на практиці, остаточні висновки щодо ефективності законодавства можна буде робити тільки після його остаточного вступу у силу.

Захід також відвідали члени Всеукраїнського об’єднання приватних виконавців “ФАКТ”, приватні виконавці округу м. Києва Анатолій Телявський, Тетяна Вольф і Ольга Юхименко.

Приватні виконавці м. Києва - Анатолій Телявський - Ольга Юхименко - Тетяна Вольф

4 Форум з реструктуризації і банкрутства - ГО ВО приватних виконавців ФАКТ

4 Форум з реструктуризації і банкрутства - Артем Тараненко