У Києві відбулася презентація Стратегії розвитку та діяльності Асоціації приватних виконавців України

Презентація Стратегії розвитку Асоціації приватних виконавців - АПВУ

23 травня 2019 р. у готелі Radisson Blu Асоціація приватних виконавців України презентувала стратегію свого розвитку і діяльності. Захід відбувся за підтримки проекту ЄС “Право-Justice” і зібрав приватних виконавців, представників донорських організацій і Міністерства юстиції України. У зустрічі також взяв участь заступник Голови правління Всеукраїнського об’єднання приватних виконавців “ФАКТ” Анатолій Телявський.

На повістці дня колеги обговорили:
 розвиток і популяризацію професії
 перехід до електронного документообігу і оптимізація процедур
 важливість комунікації з державними органами і суспільством для довіри до інституту приватних виконавців
 запуск оновленого офіційного вебсайту Асоціації, що матиме значно ширший функціонал
 проблему представництва Асоціації у регіонах
та інші цікаві питання.

Відкрив зустріч вступною промовою заступник голови Асоціації приватних виконавців України Олександр Сивокозов. Серед ключових здобутків інституту приватних виконавців він зазначив скорочення строків процедур виконання судових рішень в Україні – у середньому до 6 днів. Також представник АПВУ заявив про підтримку запровадження цифрових технологій у виконавчому провадженні для переведення усього документообігу в електронний формат.

«Стратегія розвитку Асоціації приватних виконавців України – це наш головний соціальний орієнтир. На нього ми покладаємо наші основні сподівання, щоб приватні виконавці посіли належне місце серед інших професій», – додав Голова АПВУ Сергій Ніколаєв.

Сергій Ніколаєв, Голова АПВУ, приватний виконавець

Серед ключових викликів, перед якими стоять сьогодні приватні виконавці, представники АПВУ відзначили складність фінансового планування своєї діяльності і недостатній рівень представництва асоціації на регіональному рівні. Нагадаємо, сьогодні діє тільки 11 регіональних рад приватних виконавців серед 24 областей України.

На діяльність приватних виконавців негативно може вплинути нещодавнє рішення Конституційного суду України про відміну авансового внеску. На думку Олександра Сивокозова, якщо процедура виконання судового рішення стане для стягувача повністю безкоштовною, то деякі особи можуть почати цим зловживати. Тим не менш, приватні виконавці висловили сподівання, що ринок самостійно врегулює це питання і внаслідок домовленостей зі стягувачами виконавці зможуть компенсувати початкові витрати виконавчого провадження.

Асоціація приватних виконавців, Олександр Сивокозов, АПВУ

Приватний виконавець Валерій Притуляк зазначив, що так само, як громадська організація «ФАКТ», він разом з колегами практикує об’єднання кількох виконавців під дахом одного офісу, що значно сприяє ефективності роботи. Також Валерій підкреслив важливість дотримання приватними виконавцям Кодексу з професійної етики. Учасники заходу погодилися, що за весь час існування професії не було жодного випадку відверто непрофесійної поведінки і порушення етичних норм приватними виконавцями, що можна охарактеризувати, як вагомий здобуток.

Експерти проекту Європейського Союзу в Україні «Право-Justice» Златіслава Михайлова і Катілін Попов описали європейський досвід протидії викликам для професійних організацій приватних виконавців. Іноземні колеги наголосили на важливості досягнення довіри суспільства до приватних виконавців, адже ефективні комунікації неможливо побудувати тільки всередині професійної спільноти.

У планах розвитку Асоціації приватних виконавців представники зазначили запуск нового офіційного вебсайту організації. Оновлений інтернет-портал матиме інтерактивну карту України з усіма зазначеними офісами діючих приватних виконавців в усіх областях. Також у планах АПВУ розширення прав і повноважень помічників приватних виконавців і проект заснування окремої школи для приватних виконавців і їх помічників.

Приватний виконавець Анатолій Телявський (м. Київ)

ВО приватних виконавців «ФАКТ» дякує шановним колегам за цікавий захід і повністю підтримує зазначені ініціативи Асоціації. Сподіваємося, що задекларовані зміни реалізуються, а комунікація АПВУ з суспільством, державними органами і приватними виконавцями буде налагоджена і сприятиме дотриманню вимог закону в Україні.