Як шукати активи: приватний виконавець Ольга Юхименко виступила спікером семінару FLA для бізнесу

17 вересня 2019 р. приватний виконавець об’єднання “ФАКТ” Ольга Юхименко виступила спікером Практичного семінару для бізнесу, який організовувала Femida Legal Association. Приватні виконавці і керуючий партнер FLA Надія Вороницька-Гайдак у прямому діалозі з представниками українських банків і компаній висвітили ключові практичні аспекти своєї роботи у питаннях розшуку активів боржника і їх примусового стягнення.

Захід розпочав приватний виконавець Андрій Авторгов. У своїй доповіді він зазначив, що на його думку сьогодні у державних виконавців набагато більше навантаження, ніж у приватних, а у приватного виконавця набагато більша мотивація працювати сумлінно і ефективно. Також, на думку Андрія, приватні виконавці мають більшу компетентність, ніж їх колеги – державі службовці, і він активно виступає за зрівняння їх мандатів.

Приватний виконавець Ольга Юхименко у своїй презентації підготувала детальний аналіз поточного стану розшуку і примусового стягнення майна боржників у виконавчому провадженні. Ольга виокремила три основні групи активів, на які можна звернути стягнення приватному виконавцю. Перша група – нерухомість: квартири, будинки, офісні приміщення, земельні ділянки, виробничі споруди. Друга – рухоме майно: транспортні засоби, меблі, коштовні речі тощо. До третьої групи Ольга віднесла кошти на банківських рахунках, а також у рідкісних випадках корпоративні права, торгові марки, патенти і об’єкти інтелектуальної власності.

Поточною проблемою Ольга виділила те, що в електронних реєстрах майна все ще бракує інформації: приблизно 70% земельних ділянок и 40% квартир все ще не потрапили до електронних реєстрів в Україні. Також ключовим аспектом виконання судового рішення є оперативність, адже боржник, відповідно до закону, попереджується про відкриття виконавчого провадження вже наступного дня, а ось на процедуру розшуку майна боржника виконавці іноді витрачаються і кілька тижнів.

«Ключовими перевагами приватного виконавця у питаннях повернення заборгованості бізнесу є максимальна оперативність, особиста увага фахівця до конкретної справи і абсолютно законність. Вигідним є той аспект, що у своїй роботі приватний виконавець уникає зайвої бюрократії, а це саме те, від чого я страждала, коли представляла інтереси банківської установи, яка виступала стягувачем. Відкриваючи провадження у приватного виконавця, стягувач може бути впевненим, що він ніколи не буде залишений напризволяще. Професійний приватний виконавець детально вивчає справу, відвідує суди, доводить правову позицію стягувача, веде величезну кількість вхідної кореспонденції, яка надходить з судів. Ключове питання у цьому аспекті – це ставлення до кожної справи, як до власної, адже приватний виконавець за це отримує свою винагороду і тільки у випадку позитивного результату», – зазначила Ольга Юхименко.

Ольга також виділила у питаннях впливу на боржників два напрями. Один з них – це примус, який передбачає певні санкції по відношенню до особи, як, наприклад, обмеження у праві виїзду за кордон і кримінальна відповідальність за ухилення від виконання рішення. Інший метод більш гнучкий – це медіація. На думку Ольги, для ефективного застосування цього методу приватному виконавцю потрібен значний досвід, адже він передбачає перш за все налагодження діалогу з боржником і стягувачем, ввічливість, професійний підхід, роз’яснення вимог закону і попередження про наслідки для репутації і подальших прав боржника у випадку його ігнорування вимог закону.

«Кожен професійний приватний виконавець має працювати на виснаження позиції боржника. Тільки у такому разі він визнає, що сплата боргу є невідворотною і це єдиний правильний шлях для відновлення своїх прав і репутації», – зазначила Ольга у своїй доповіді.

Наприкінці заходу керуючий партнер Femida Legal Association Надія Вороницька-Гайдак проаналізувала кілька практичних кейсів намагання повернути заборгованість однієї з українських компаній, представники якої усіма способами намагалися уникнути виконання вимог закону.

Практичний семінар для бізнесу став унікальною можливістю для приватних виконавців і українських підприємців і їх представників обговорити актуальні проблеми повернення заборгованості в Україні в умовах змішаної системи виконавчого провадження. Досвід приватних виконавців, озвучений фахівцями з перших вуст, стане у нагоді представникам українського бізнесу для розуміння процедури виконання судових рішень і повернення своїх коштів.

Команда приватних виконавців ФАКТ - Семінар для бізнесу

Всеукраїнське об’єднання «ФАКТ» дякує Femida Legal Association за організацію заходу і готове співпрацювати заради розуміння процедури роботи приватних виконавців серед представників українського бізнесу.

Повна версія презентації приватного виконавця Ольги Юхименко стосовно розшуку активів боржника доступна за посиланням.

 

Ольга Юхименко – Розшук активів – Завантажити презентацію

Повний фотозвіт Практичного семінару для бізнесу

Закон у дії!