У КНУ відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція “Актуальні проблеми виконавчого процесу: теорія і практика”

Приватний виконавець Анатолій Телявський - КНУ - конференція

6 грудня 2019 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася IV міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми виконавчого процесу: теорія і практика». Захід організовували Кафедра нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури КНУ імені Тараса Шевченка, Міністерство юстиції України, Асоціація приватних виконавців України, Проект Європейського Союзу в Україні “Pravo-Justice” і громадська організація «Всеукраїнське об’єднання приватних виконавців «ФАКТ». В рамках конференції з доповіддю стосовно законодавчої неврегульованості співпраці між приватними виконавцями і правоохоронними органами виступив заступник Голови правління об’єднання “ФАКТ”, приватний виконавець Анатолій Телявський.

Конференція стала важливою платформою для обговорення юридичної спільноти подальших кроків для побудови ефективної системи виконання судових рішень та рішень інших органів в Україні з урахуванням іноземного досвіду. Ключовими темами конференції стали виконавчий процес з іноземним елементом, правовий статус, повноваження і дисциплінарна відповідальність приватних виконавців.

З привітальним словом до учасників конференції звернулася завідувач кафедри кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури Фурса Світлана Ярославівна, яка побажала учасникам цікавої та плідної роботи.

З привітальним словом до учасників конференції звернулись також заступник директора Департаменту державної виконавчої служби Міністра юстиції України Чорнобай Олександр Юрійович, Голова Ради приватних виконавців України Сергій Ніколаєв, керівник Проекту ЄС ПРАВО-Justice Довідас Віткаускас, проректор з наукової роботи Київського національного університету імен Тараса Шевченка Мартинюк Віктор Семенович, заступник декана юридичного факультету Максим Петрович Куцевич.

В рамках заходу свої доповіді представили провідні українські юристи-науковці (Анатолій Селіванов, Володимир Кройтор, Світлана Фурса, Раїса Мінченко), польські науковці, фахівці з примусового виконання рішень (Кінга Флага-Герушинська, Марчин Борек, Олександра Кліх, Джоанна Студзінська), а також дійсні приватні виконавці в Україні (Андрій Авторгов, Анатолій Телявський, Олександр Кузь, Олексій Соломко, Зорян Маковецький, Олександр Сивокозов).

У роботі конференції взяли участь вчені з багатьох наукових закладів України і Польщі, зокрема, Київського національного торгово-економічного університету, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Львівського державного університету внутрішніх справ, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського національного університету внутрішніх справ, Сумського національного аграрного університету, Хмельницького університету управління та права і Щецинського університету (Польща). Також в заході взяли участь фахівці Міністерства юстиції України, приватні виконавці та адвокати.

Заступник Голови правління ВО приватних виконавців «ФАКТ» Анатолій Телявський підняв проблему законодавчої неврегульованості взаємодії між приватними виконавцями і правоохоронними органами. На думку Анатолія, сьогодні у вітчизняному законодавстві не вистачає чіткої імперативності правових норм, які б зобов’язували працівників поліції реально сприяти виконавчим діям. Рішенням проблеми Анатолій вважає доповнення Закону України «Про Національну поліцію» (стаття 23, Розділ IV Повноваження поліції) визначенням: «у межах відкритого виконавчого провадження поліція вживає заходів для забезпечення безперешкодного входження державного і приватного виконавця до приміщення боржника-юридичної особи і до приміщення боржника-фізичної особи за наявності відповідної постанови суду, а також вживає заходів, спрямованих на усунення перешкод такому входженню».

Підводячи підсумки роботи конференції завідувач кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури Світлана Ярославівна Фурса зазначила на необхідності продовження дискусії навколо низки піднятих проблем та висловила сподівання щодо подальших зустрічей у такому форматі. За результатами заходу кожен учасник отримав збірку публікацій з матеріалами виступів усіх спікерів конференції.

Конференція стала вже четвертим міжнародним заходом, присвяченим тематиці примусового виконання рішень, який організувала Кафедра нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. Наступного року організатори планують провести ще одну конференцію і розширити представництво іноземних країн.