У Києві відбулася X Ювілейна конференція «Управління проблемною заборгованістю. Інновації 2020»

Управління проблемною заборгованістю. Інновації 2020 - Олексій Поляков

3 березня 2020 р. у Києві у готелі Alfavito Hotel Kyiv пройшла X Ювілейна конференція «Управління проблемною заборгованістю. Інновації 2020». Захід організувала компанія Бізнес-Формат, а Всеукраїнське об’єднання приватних виконавців «ФАКТ» і Бюро приватних виконавців «Альтернатива» виступили відповідно платиновим і срібним спонсорами конференції.

Захід відкрив Голова правління приватних виконавців «ФАКТ» Артем Тараненко, відзначивши численні нововведення, які отримала українська система примусового виконання рішень в останні роки.

«Приємно, що сьогодні наш захід зібрав провідних фахівців у сфері роботи з проблемною заборгованістю. Останні три роки стали знаменними для нашої спеціалізації: на ринку з’явилися приватні виконавці, як принципово новий, законний і ефективний метод повернення заборгованості. На цей інститут покладаються великі очікування і він вже виправдовує себе. Загальний відсоток виконаних судових рішень і повернутих кредитів поступово зростає нашими з вами спільними зусиллями. Сфера постійно оновлюється новими технологіями і привертає все більше уваги фахівців різних напрямків. Про це свідчить навіть те, як багато професіоналів ми бачимо сьогодні у цьому залі», – зазначив Артем.

Перша стратегічна сесія була присвячена ключовим трендам та інноваціям у сфері роботи з проблемною заборгованістю. Її відкрив Директор ТОВ “Юридична компанія “ФАКТ” Олексій Поляков, зосередившись у своїй промові на перевагах приватних виконавців у роботі з проблемною заборгованістю і беззаставними кредитами.

«Будь-який кредит – це ризик появи заборгованості і затяжних переговорів. Якщо кредитор звертається для вирішення цієї проблеми до приватного виконавця, він не витрачає на процес свої кошти. Винагороду виконавця оплачує сам боржник після успішного виконання рішення. У цьому полягає ключова перевага стягнення заборгованості з приватними виконавцями», – оголосив Олексій.

Продовжив сесію Виконавчий директор Асоціації колекторського бізнесу України Сергій Нікіфоров, проаналізувавши законопроект «Захист прав і законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності». Про ключові юридичні аспекти роботи з боржниками у сучасних реаліях розповіла Начальник управління юридичної стягнення Департамент стягнення кредитів АЛЬФА-БАНК (Україна) Людмила Міщук. Особливу увагу аудиторії привернула презентація керівника компанії “Moneyveo” (Україна) Олени Андронікової: вона зосередилася на ключових інструментах, які застосовує її компанія для підвищення ефективності роботи зі стягнення проблемної заборгованості. Серед головних інноваційних підходів, які наразі застосовує Moneyveo у комунікації з боржниками – автоматичний аудіобот, який попереджає особу про заборгованість і наслідки несвоєчасної сплати.

Другу сесію конференції «Що нового у сфері Collection» відкрив PR Директор Всеукраїнського об’єднання «ФАКТ» Костянтин Рубель. Доповіді конференції зосередилися на автоматизації і діджиталізації процесів роботи з проблемною заборгованістю в Україні. На автоматизації стягнення проблемної заборгованості і роботі зі співробітниками зосередила свою доповідь Заступник директора департаменту по роботі з проблемною заборгованістю ІДЕЯ БАНК (Україна) Олена Астахова. Представник Асоціації приватних виконавців України, Заступник Голови Ради приватних виконавців України, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області і член ГО «Бюро приватних виконавців «Альтернатива» Олександр Сивокозов виступив із доповіддю щодо практичного досвіду ефективного виконання судових рішень приватними виконавцями і навів кілька практик вирішення проблемних кейсів, зокрема звернення стягнення на корпоративні права боржника. Завершував сесію Менеджер проектів Big Data “КИЇВСТАР GSM” (Україна) Ігор Луценко, розповівши аудиторії про інноваційні підходи використання Big Data для виявлення активів і прогнозу поведінки боржників.

Що заважає ефективності повернення заборгованості

Після другої сесії на учасників очікувала панельна дискусія на тему «Що заважає ефективності повернення заборгованості?». У ній взяли участь Голова Секретаріату з фінансової реструктуризації Юлія Костецька, партнер юридичної компанії Sayenko Kharenko Олена Сукманова, Директор Департаменту управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ольга Білай і Член Правління з питань управління ризиками «Приватбанк» Лариса Чернишова.

Приватний виконавець Ольга Юхименко - Конференція "Управління проблемною заборгованістю. Інновації 2020"

Проблема повернення коштів банківськими установами в Україні

Третя сесія конференції була присвячена проблемі повернення коштів банківськими установами в Україні. Її відкрила приватний виконавець округу м. Києва, член Всеукраїнського об’єднання «ФАКТ» Ольга Юхименко. На думку Ольги, ключовими напрямами співробітництва між приватним виконавцем і банківською установою є налагодження комунікації і довіри під час арешту коштів боржника, або спільного захисту позиції у судовому порядку, якщо боржник вирішив оскаржувати дії примусового виконання. Про організацію роботи з проблемною заборгованістю у своєму банку розповів Директор Департаменту реструктуризації і стягнення заборгованості «Ощадбанк» (Україна) Арсеній Мілютін. Начальник управління організації процесів стягнення Департаменту стягнення боргів «Укрсиббанк» (Україна) Світлана Бурман розповіла про ефективне використання аутсорсингу у колекторській діяльності. Тему примусового стягнення за беззаставними кредитами продовжив Директор департаменту стягнення кредитів «ПУМБ» Павло Мельниченко. Завершив заключну сесію конференції своєю доповіддю щодо пріоретизації колекторських дій на підставі інформації з бюро кредитних історій Директор з розвитку бізнесу «Міжнародного бюро кредитних історій» Андрій Камінський.

Конференція «Управління проблемною заборгованістю. Інновації 2020» стала десятим ювілейним професійним заходом для сфери проблемних активів і примусового виконання рішень в Україні. Захід зібрав для дискусії приватних виконавців, керівників підрозділів по роботі з проблемною заборгованістю, директорів юридичних департаментів банків та фінансових установ, керівників фінансових, страхових і юридичних компаній, а також кредитних бюро. Дякуємо організаторам і усім колегам, які долучилися до обговорення.

Приватні виконавці ФАКТ - Конференція "Управління проблемною заборгованістю. Інновації 2020