У Чернігові пройшла II Всеукраїнська зустріч «Боржник vs стягувач»

Боржник vs Стягувач - Чернігів - зустріч

19 червня 2020 року у Чернігові у готелі Reikartz відбулася II Всеукраїнська зустріч без краваток «Боржник vs стягувач: пробачити важко, стягнути “неможливо”». Зустріч ініціювала юридична компанія FLA (Femida Legal Association). Медіа-ресурс Femida.ua виступив генеральним медіа-партнером, а Всеукраїнське об’єднання приватних виконавців «ФАКТ» і адвокатське об’єднання «Лещенко, Дорошенко і партнери» – відповідно професійним і ексклюзивним партнерами заходу.

Боржник і стягувач

Захід вступними промовами відкрили керуючий партнер адвокатського об’єднання Femida Legal Association Надія Вороницька-Гайдак і PR директор Всеукраїнського об’єднання приватних виконавців «ФАКТ» Костянтин Рубель.

Костянтин Рубель - PR директор ВО приватних виконавців "ФАКТ"

«Тематика роботи з проблемною заборгованістю актуальна сьогодні тому, що, як всі ми розуміємо, Україна не зможе стати розвинутою правовою державою без побудови ефективної системи виконання зобов’язань. Бізнес захоче інвестувати в Україну тільки тоді, коли буде впевнений у поверненні своїх коштів. За три роки реформи і роботи приватних виконавців ця нова професія довела країні свою ефективність, не зважаючи на численні обмеження і контроль державних органів, низьку правову свідомість людей і супротив з боку боржників. Саме завдяки таким заходам ми разом з усіма зацікавленими сторонами маємо визначити, куди рухатимемося далі,» – зазначив Костянтин.

Першу сесію заходу модерував к.ю.н., керуючий партнер АО «Лещенко, Дорошенко і Партнери» Олександр Лещенко. Адвокат Олександр Черних розповів про провідні методики пошуку активів боржника, зокрема про ефективний сервіс Міністерства внутрішніх справ iGov для розшуку транспортних засобів боржників в Україні.

Продовжив сесію приватний виконавець Андрій Авторгов, який зосередив свій виступ на особливостях заборони виїзду боржників за кордон, як ефективний метод впливу для повернення боргу.

Представник Всеукраїнського об’єднання «ФАКТ», приватний виконавець Ольга Юхименко розповіла про актуальну проблему притягнення до відповідальності за невиконання судового рішення в Україні.

Приватний виконавець Ольга Юхименко - Боржник vs Стягувач - Чернігів

Які були ключові проблеми боржника та стягувача

“Ключовими проблемами процедури визнання особи винною у невиконанні судового рішення є доведення умисності таких дій і наявності реальної можливості виконати рішення. Поки не буде налагоджено взаємодію з правоохоронними органами у цьому напрямі, цей засіб впливу на боржника залишиться неефективним. Через це сьогодні в Україні притягнення боржників до адміністративної або кримінальної відповідальності за невиконання судового рішення складно реалізувати. Проте професійно підготовлені приватні виконавці все одно знаходять методи повернути заборгованість без тривалих судових процесів завдяки медіації і арешту майна боржника”, – зазначила Ольга у своєму виступі.

Завершував першу сесію заходу адвокат і старший партнер Femida Legal Association Олександр Гайдак, який розповів про ключові казуси виконавчого провадження в Україні, зокрема продаж такого специфічного типу майна, як домашні улюбленці, у рахунок погашення заборгованості.

Другу сесію, присвячену визначенню майна, на яке можна звернути стягнення в Україні, модерувала приватний виконавець Оксана Русецька.

Юрист з інтелектуальної власності Марія Народенко розповіла про практичні аспекти стягнення боргу за рахунок майнових прав інтелектуальної власності.

Керуючий партнер адвокатського об’єднання Femida Legal Association Надія Вороницька-Гайдак зосередила свій виступ на ключових аспектах звернення стягнення на закордонне майно боржника. Надія зазначила, що, не зважаючи на 61 міжнародний договір України з іншими державами щодо співробітництва у виконанні судових рішень, будь-яке рішення українського правосуддя в іноземній країні не виконуватиметься без особливої легалізації, і це є істотною проблемою у справі з поверненням заборгованості. Відсоток легалізації рішень українських судів чималий, але, як правило, це стосується тільки кримінальних проваджень.

Адвокат АО «Лещенко, Дорошенко і партнери» Лідія Карплюк виступила з доповіддю щодо звернення стягнення на право оренди земельної ділянки боржника у виконавчому провадженні.

Адвокат Femida Legal Association Анатолій Василюк розповів про практичні аспекти повернення винагороди виконавця у випадку повороту виконання судового рішення.

Захід «Боржник vs стягувач: пробачити важко, стягнути “неможливо”» став другою зустріччю спеціалістів у роботі з проблемною заборгованості з усієї України. Експерти поділилися останніми практичними кейсами і запропонували інноваційні рішення у справах.