8 грудня 2020 року громадська організація «Всеукраїнське об’єднання приватних виконавців «ФАКТ» в особі заступника Голови правління, приватного виконавця Анатолія Телявського, і Асоціація фінансових інституцій, представлена Головою Асоціації Ігорем Пашком, підписали Меморандум про співпрацю.
Сторони домовилися сприяти правовій обізнаності суспільства у сфері небанківських фінансових послуг та примусового виконання рішень. Для досягнення цієї мети приватні виконавці ФАКТ і АФІ спільно проводитимуть освітні та інформаційно-роз’яснювальні заходи, представлятимуть інтереси в органах державної влади, розроблятимуть та втілюватимуть навчальні та інформаційні програми, курси, а також проекти, спрямовані на освіту громадян у правовій сфері.

Повний текст Меморандуму:
Загальні положення
- Цей Меморандум про співпрацю (надалі – «Меморандум») визначає відносини та напрями співробітництва між громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання приватних виконавців «ФАКТ» і Асоціацією «Асоціація фінансових інституцій». Названі організації у меморандумі іменуються як Сторони.
- Сторони укладають цей Меморандум, базуючись на тому, що лише активна співпраця між професійними і громадськими організаціями, що представляють інтереси приватних виконавців та небанківських фінансових установ в Україні, зможе забезпечити правову обізнаність суспільства у сфері небанківських фінансових послуг та примусового виконання рішень. Водночас, широке залучення у громадські об’єднання різнопрофільних спеціалістів створює унікальні можливості для правового просвітництва українців і формування у них розуміння правового демократичного суспільства.
- Цей Меморандум не суперечить цілям, що ставлять для себе його Сторони, а лише конкретизує окремі з них та визначає принципи і напрями співпраці між його підписантами.
- Будь-яка діяльність в рамках цього Меморандуму на території України регулюється чинним законодавством. Сторони взаємодіють на принципах рівноправності, відкритості і доброчинності.
Принципи співпраці Сторін
- Для виконання цього Меморандуму Сторони погоджуються дотримуватись таких принципів співробітництва:
5.1. Систематична комунікація між представниками Сторін;
5.2. Представництво спільних інтересів у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, громадськими об’єднаннями та міжнародними організаціями;
5.3. Реалізація пріоритетних цілей для сприяння правовій обізнаності громадськості у правовій сфері, у сфері фінансових послуг та примусового виконання рішень в Україні;
5.4. Захист прав споживачів і моніторинг дотримання обов’язків приватних виконавців та надавачів фінансових послуг.
Напрями співробітництва Сторін
- Сторони погодили співпрацю у таких напрямах:
6.1. Проведення спільних заходів (семінарів, тренінгів, лекцій, конференцій тощо) в Україні та інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадян, мета яких – просвітницька діяльність у сфері, яка відноситься до спільних інтересів Сторін;
6.2. Розробка та втілення навчальних та інформаційних програм і курсів, а також проектів, спрямованих на громадянську освіту у правовій сфері;
6.3. Представництво та участь у роботі дорадчих органів при органах законодавчої та виконавчої влади;
6.4. Залучення громадян до участі в обговоренні проблемних питань, які виникають під час реалізації учасниками Сторін своїх функцій та повноважень;
6.5. Участь у підвищенні кваліфікації представників учасників Сторін, проведення тренінгів та інших заходів, спрямованих на просвіту і професійне зростання співробітників;
6.6. Консультування з метою вироблення узгоджених позицій щодо розв’язання найбільш гострих та актуальних проблем у сфері діяльності кожної із Сторін;
6.7. Відслідковування громадської думки щодо якості фінансових послуг та виконавчих дій в Україні;
6.8. Сприяння усвідомленню ролі громадських організацій у суспільстві, що займаються захистом інтересів приватних виконавців та небанківських фінансових установ, підвищення рівня правової поінформованості громадян про професійну діяльність, популяризація положень чинного законодавства з питань діяльності приватних виконавців та функціонування ринку небанківських фінансових послуг;
6.9. Будь-які інші форми співробітництва, що узгоджені Сторонами.
Взаємні зобов’язання
- Сторони взаємодіють одна з одною з питань виконання пунктів даного Меморандуму через уповноважених представників, що делегуються Сторонами.
- Сторони погоджуються, що цей Меморандум відкритий для підписання третіми особами за згоди на це усіх його підписантів.
- Сторони домовляються, що, якщо інше не було погоджене, кожна з них самостійно несе власні витрати стосовно завдань, передбачених цим Меморандумом.
Прикінцеві положення
- Сторони розглядають цей Меморандум як декларацію про наміри, що не призводить до юридичних чи фінансових наслідків або зобов’язань для будь-кого з них. Відносини Сторін, які викладені у цьому Меморандумі, є виключно відносинами незалежних сторін.
- Кожна Сторона має право співпрацювати з третьою стороною з будь-яких питань, подібних тим, що передбачаються цим Меморандумом. Жодне з положень цього Меморандуму не перешкоджатиме будь-якій із Сторін укладати інші угоди з іншими особами.
- Всі суперечки відносно тлумачення і застосування положень цього Меморандуму будуть вирішуватись шляхом консультацій між Сторонами.
- Всі зміни та доповнення до даного Меморандуму оформляються письмово та за згодою Сторін.
- Цей Меморандум набирає чинності від дня його підписання.
Текст Меморандуму складений у двох примірниках українською мовою, по одному примірнику для кожної із Сторін, при цьому всі тексти мають однакову юридичну силу.