Відбулася прес-конференція АПВУ на тему: «Проблема дисциплінарної практики Міністерства юстиції щодо приватних виконавців в Україні»

АПВУ-прес-конференція-Дисциплінарна практика-Говоров-Телявський-Чепурний-Соломко

15 лютого 2021 року в інформагенції Інтерфакс-Україна відбулася прес-конференція Асоціації приватних виконавців України на тему: «Проблема дисциплінарної практики Міністерства юстиції щодо приватних виконавців в Україні». Міністерство юстиції вважає приватних виконавців конкурентами, намагається розправитися з ними дисциплінарними методами і використовує для цього підробні документи – з таким ключовим повідомленням звернулося керівництво Асоціації приватних виконавців України до представників ЗМІ.

Спільнота приватних виконавців стурбована різким зростанням кількості притягнень приватних виконавців до відповідальності, а також відсутністю мотивувальної частини рішень Дисциплінарної комісії при міністерстві.

Асоціація приватних виконавців України

За часів нинішньої команди Міністерства юстиції під проводом міністра Дениса Малюськи і його застуника Андрія Гайченка проведено 29 засідань Дисциплінарної комісії, на яких приватні виконавці отримали 69 покарань, 31 з яких суворі – зупинення або припиненя діяльності. Для порівняння – попереднім складом Дисциплінарної комісії майже за 2 роки було проведено лише 19 засідань, за підсумками яких була припинена діяльність 3 приватних виконавців і ще декількох тимчасово зупинена. Цифри вказують на зростання кількості покарань від міністерства у 12 разів.

«Це все відбувається при тому, що ми, приватні виконавці, забезпечуємо левову частку виконання судових рішень в країні і не беремо за це ані копійки з державного бюджету. За офіційними показниками результативності, один приватний виконавець показує майже в шість разів вищу результативність, ніж його колега на державній службі. Зовсім не такого ставлення до себе з боку регулятора очікувала спільнота приватних виконавців, коли у 2019 році до посад приходила команда міністра Дениса Малюськи і його заступника Андрія Гайченка,» – прокоментував ситуацію Анатолій Телявський, заступник Голови Асоціації приватних виконавців України.

Приватний виконавець Анатолій Телявський

Особливо резонансною справою стало припинення діяльності приватного виконавця Павла Говорова 8 лютого 2021 року. Рішення було винесено комісією при міністерстві на підставі фіктивної скарги боржника, який у свою чергу, публічно заявляє про те, що не має жодного відношення до цього документу. Приватний виконавець рішуче не погоджується з таким рішенням і збирається відстоювати свої права у суді.

«Скарги, на основі якої вельмишановний Директор департаменту ДВС Максим Кисельов, підготував своє сфабриковане подання щодо притягнення мене до відповідальності – просто не існує. Боржник її ніколи в житті не бачив і не підписував. Тим більше, ситуація викликає анекдотичну реакцію, адже сама справа вже закрита, а стягувач і боржник все владнали і навіть потисли один одному руки за моєї підтримки,» – описав ситуацію приватний виконавець Павло Говоров.

Приватний виконавець Павло Говоров

«Цей неординарний випадок використання підробленого документу для притягнення приватного виконавця до відповідальності показує схему перешкоджання правосуддю. Завдання суду – винести справедливе рішення і проконтролювати його виконання. З нинішньою командою міністерства юстиції в нас виконується тільки 1,5% рішень. Я не думаю, що це через їх низький рівень кваліфікації. Це означає, що невиконання рішень комусь потрібно. Комусь потрібно поставити контроль за правосуддям в Україні,” – додав у виступі Дисциплінарний уповноважений, адвокат Олексій Соломко.

Адвокат Олексій Соломко

«Дисциплінарна комісія стала каральним органом для приватних виконавців в Україні. Позиція приватних виконавців – контроль за діями приватних виконавців повинен покладатися виключно на суди. Міністерство намагається перетягнути на себе роботу судової влади. Нам вкрай необхідно починати конструктивний діалог для розв’язання проблеми невиконання судових рішень та реформування сфери примусового виконання. Говорити про готовність Мін’юсту іти нам назустріч можна буде лише тоді, коли регулятор змінить підходи до поточної дисциплінарної практики щодо приватних виконавців. Асоціація вже повідомила про поточну ситуацію керівництво держави і представників міжнародних донорів в Україні,» – резюмував Голова Асоціації приватних виконавців України Віталій Чепурний.

Голова АПВУ Віталій Чепурний

Загалом, на сьогоднішній день в Україні склалася катастрофічна ситуація із виконанням судових рішень – в країні виконується не більше 1,5% судових рішень, а загальна сума стягнень сягає 1 трлн. грн. Приватні виконавці працюють в Україні з 2017 року і покликані поліпшити ситуацію. Розширення їх повноважень і захист їх діяльності передбачені чинним планом реформування системи примусового виконання рішень в Україні, затвердженим Кабінетом Міністрів. Реформу підтримують закордонні партнери України, вказуючи на необхідність зрівняння повноважень державних та приватних виконавців. Дії міністерства, на думку Асоціації приватних виконавців України, вже фактично призвели до зриву виконання Меморандуму про надання Україні 1,2 млрд. євро макрофінансової допомоги з боку ЄС.

Повний запис прес-конференції доступний за посиланням:

За додатковою інформацією, будь-ласка, звертайтеся:
www.apvu.com.ua
[email protected]
https://www.facebook.com/apvu.com.ua
тел.: +38 093 752 17 34