Анатолій Телявський виступив на III Business & Legal Agri Forum

Анатолій Телявський на III Business & Legal Agri Forum

Заступник Голови Асоціації приватних виконавців України Анатолій Телявський розповів на III Business & Legal Agri Forum видання Юридическа практика про особливості виконання судових рішень в аграрному секторі.

Безумовно, агробізнес займає вагоме місце у кредитуванні в Україні: на сьогодні цей сегмент становить значну частку в загальному кредитному портфелі банківського сектору – близько 14%. При цьому, частка агросектору у нашому ВВП менша – близько 13%, проте вона складає близько 40% в обсязі українського експорту. Майже половина банківських кредитів аграрному сектору – це невеликі кредити від 2-х до 10-ти млн грн (від $ 75 до $ 375 тис.). Темпи приросту кредитного портфеля для агросектора протягом 2019-2020 рр. перевищували 20%.

Це означає, що принаймні банки розглядають агросектор, в тому числі і невеликі фермерські господарства, як привабливий для кредитування сегмент і прагнуть збільшувати там свою присутність. За оцінками НБУ, якість обслуговування кредитів підприємств сільського господарства одна з найкращих, а рівень дефолтів – найнижчий, якщо порівнювати з підприємствами промисловості, сектору послуг і транспорту.

“Кредитор довіряє свої кошти позичальнику, розраховуючи на його добросовісність і розуміння фінансового стану фермерського господарства та його здатність повернути кредит. Саме тому у кредитуванні аграрного сектору України не обійтися без підготовлених фахівців. В усіх інших випадках існуватиме висока вірогідність того, що справа кредиту завершуватиметься судовим спором або зверненням до нотаріуса і, відповідно, примусовим виконанням. Від спільноти приватних виконавців хочу засвідчити готовність представників нашої професії працювати з аграрним бізнесом в Україні,” – зазначив Анатолій у виступі.

Також заступник Голови АПВУ зазначив, що поточна політика Міністерства юстиції, зокрема неадекватні дії Дисциплінарної комісії по відношенню до приватних виконавців, на жаль, наводять на думку, що наша держава сьогодні намагається згорнути реформу примусового виконання рішень і заблокувати розвиток інституту приватних виконавці. Ці дії нанесуть шкоду не тільки правосуддю в Україні, але і захищеності кредиторів в аграрному секторі. Саме тому сьогодні АПВУ продовжує боротися за свої права у відносинах з регулятором і, сподівається на підтримку бізнес-спільноти.