Анатолій Телявський визначив пріоритетні завдання приватних виконавців на конференції «Боржник vs Стягувач»

Телявський - Боржник vs Стягувач 2021

Заступник Голови Асоціації приватних виконавців України Анатолій Телявський виступив на всеукраїнській конференції “Боржник vs Стягувач”, яка пройшла 21 травня 2021 року у Львові. Захід організовувало третій рік поспіль видання Femida.ua, а об’єднання ФАКТ виступило генеральним партнером конференції. Анатолій визначив пріоритетні завдання побудови системи приватного виконання судових рішень в Україні.

Анатолій зазначив про важливість зобов’язань України, які вона взяла на себе відповідно до Меморандуму про надання макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро. На превеликий жаль, на думку заступника Голови АПВУ, прийняття 20 травня 2021 року суперечливого законопроекту #4330 Верховною Радою у першому читанні не відповідає ані міжнародним зобов’язанням України, ані затвердженій Кабінетом Міністрів меті Реформи примусового виконання рішень.

Однією з ключових проблем, на думку Анатолія, залишається ускладнений доступ до професії і суб’єктивний фактор у кваліфікаційних іспитах, які проводяться Міністерством юстиції України. Дослідження кваліфікаційної практики приватних виконавців вказує на те, що загальні темпи набору нових приватних виконавців в Україні за каденції нинішньої команди Міністерства юстиції впали вдвічі у порівнянні з попереднім керівництвом відомства. На думку Анатолія, систему допуску до професії необхідно повністю автоматизувати і не допустити суб’єктивний фактор під час екзаменування. Поточна деструктивна дисциплінарна практика Міністерства також є суттєвою перепоною, адже призвела до того, що приватний виконавець тепер не думає більше, як виконати рішення суду, а як не потрапити під дисциплінарний пресинг регулятора.

Пріоритетними завданнями спільноти приватних виконавців в Україні Анатолій визначив налагодження комунікації з Міністерством юстиції, боротьбу з обмеженнями у правах і повноваженнях приватних виконавців, оптимізацію дисциплінарної практики і доступу до професії, а також популяризацію професії в українському суспільстві. Амбітна затверджена урядом мета збільшення до 2023 року кількості фактично виконаних виконавчих документів на 30% можлива лише за умови, якщо зазначені завдання будуть виконані.