Анатолій Телявський виступив на IV Судовому форумі ААУ з доповіддю щодо судового і відомчого контролю

Анатолій Телявський - 4 судовий форум ААУ

Заступник Голови Асоціації приватних виконавців України Анатолій Телявський взяв участь у IV Судовому форумі Асоціації адвокатів України. Захід відбувся 14 травня 2021 року у Києві у готелі Hyatt Regency. Представник спільноти приватних виконавців зосередив свій виступ на проблемі судового і відомчого контролю за виконанням рішень судів.

Заступник Голови Асоціації приватних виконавців України Анатолій Телявський взяв участь у IV Судовому форумі Асоціації адвокатів України. Представник спільноти приватних виконавців зосередив свій виступ на проблемі судового і відомчого контролю за виконанням рішень судів та їх співвідношення.

В рамках ІІІ сесії форуму «Судовий резонанс – супровід гучних справ (суддівське ложе)» Анатолій обговорив з експертами тему співвідношення судового і відомчого контролів за виконанням судових рішень.

«Регулятор повинен зрозуміти, що ані Міністерство юстиції, ані його посадові особи не уповноважені скасовувати або змінювати процесуальні рішення приватного виконавця і не повинні перебирати на себе функції суду у контролі за виконанням рішень. Виключно суд має повноваження перевіряти та встановлювати факт порушення щодо процесуальних рішень, дій та бездіяльності приватного виконавця. Ця ключова норма закріплена і в Конституції, і в ключових законах, які стосуються приватних виконавців – Законі України «Про виконавче провадження» і «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів». Таким чином, судовий контроль у системі виконання рішень суду повинен бути всеохоплюючим та пріоритетним. Сподіваємося, експертна спільнота і представники Міністерства пам’ятають і розуміють це,» – зазначив Анатолій у виступі.

Зокрема, Анатолій навів приклад справи приватного виконавця Катерини Шмідт, яка ще у 2019 році оскаржила рішення Дисциплінарної комісії Міністерства юстиції України проти себе. Перша і друга інстанції задовольнили її позов і визнали рішення незаконним, адже Дисциплінарна комісія не має права розглядати скарги на процесуальні дії приватного виконавця, це виключно прерогатива судового контролю. Проте у квітні 2021 року Касаційний суд виніс суперечливе рішення по цій справі і повернув її до першої інстанції, при цьому не скасовуючи самого рішення. Суд навів суперечливі висновки щодо питання відомчого контролю, вказавши, що суди першої і другої інстанції дійшли неправильних висновків щодо неможливості Міністерства юстиції розглядати скарги на процесуальні дії приватних виконавців.

Судовий форум Асоціації адвокатів Україні став четвертим заходом, який зібрав провідних фахівців-юристів для обміну думками і провідними технологіями судового супроводу. Проблематика виконання судових рішень посіла гідне місце серед інших обговорюваних тем на заході.

Повний запис форуму доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=_UlHQV98igQ.