ФАКТ виступив платиновим партнером XI конференції “Управління проблемною заборгованістю. Інновації 2021”

Анатолій Телявський - Управління проблемною заборгованістю 2021

Об’єднання ФАКТ виступило платиновим партнером міжнародної конференції «Управління проблемною заборгованістю. Інновації 2021», яка відбулася 1 червня 2021 року в Києві в Mercure Congress Hotel. Захід об’єднав на одному майданчику провідних фахівців в роботі з проблемною заборгованістю з різних країн світу. Конференцію організувала компанія «Бізнес-Формат».

Конференцію відкрив вітальним словом Голова правління Об’єднання ФАКТ Артем Тараненко, зазначивши, що не дивлячись на обмежувальні заходи і пандемію, сфера роботи з проблемною заборгованістю продовжує демонструвати адаптивність і зберігати позитивні показники стягнення.

Перша сесія конференції розпочалася з виступу приватного виконавця, заступника Голови правління Об’єднання ФАКТ Олексія Полякова. Він розповів про ключові тенденції в роботі з проблемною заборгованістю в 2021 році, а також навів приклад застосування виконавчих написів нотаріуса, як оптимальних виконавчих документів, які підтверджують безспірність вимог кредитора і, завдяки злагодженій роботі приватних виконавців, значно скорочують час і кошти кредитора, що не потрібно витрачати на адвокатів і затяжні судові процеси.

В рамках другої сесії конференції виступив заступник Голови Асоціації приватних виконавців України Анатолій Телявский. Він зосередив свій виступ на перевагах приватних виконавців в роботі з проблемною заборгованістю і пояснив, чому саме ця нова професія стала провідною в цій сфері.

«Ключовими причинами ефективності приватних виконавців для кредитора можна виділити незалежність представників цієї професії, необхідний досвід, надані державою офіційні повноваження, постійну комунікацію, абсолютну законність дій і, що найголовніше, взаємну мотивацію повернути заборгованість, адже від кінцевого результату безпосередньо залежить і винагорода самого виконавця. Саме тому за 4 роки роботи приватні виконавці продемонстрували лідерські показники статистики, які постійно тільки зростають в порівнянні з працівниками державної виконавчої служби Міністерства юстиції України», – зазначив у своєму виступі Анатолій.

Ефективність приватних виконавців особливо яскраво видно в співвідношенні статистики за останні 3 роки:

2018 рік – державні виконавці стягнули сумарно 14,046 мільярдів гривень, приватні виконавці (яких на той момент було близько 50) – 1,0607 мільярда гривень. При цьому, один державний виконавець в середньому стягнув 3,2 мільйона гривень, а один приватний виконавець – 8,2 мільйони.

2019 рік – ДВС стягнула 16,499 мільярдів гривень, приватні виконавці – 4,1655 мільярдів гривень. Один державний виконавець в середньому стягнув 3,7 мільйона гривень, а один приватний виконавець – 23,1 мільйони.

2020 рік – ДВС стягнула 19,175 мільярдів гривень, приватні виконавці – 4,2828 мільярдів гривень. Один державний виконавець в середньому стягнув 4,3 мільйона гривень, а один приватний виконавець – 17,8 мільйонів гривень.

Також заступник голови АПВУ вказав у своєму виступі про необхідність подальшого розвитку професії приватного виконавця в Україні. Для цього необхідно остаточно вирівняти державних і приватних виконавців у повноваженнях, зменшити відомче тиск міністерства на цю професію, а також завершити діджиталізацію і автоматизацію всіх процесів виконавчого провадження.

«Не дивлячись на те, що автоматизована система арешту рахунків в Україні до сих пір не працює і лише в деяких банках рахунки можна заарештувати в електронному режимі в принципі, приватні виконавці сьогодні забезпечують максимально оперативний арешт всіх існуючих рахунків боржника. Також виконавці мають право безперешкодного доступу до майна боржника, його арешту і опису. Також приватні виконавці можуть заборонити боржнику виїжджати за кордон, що часто є дієвим методом впливу. Всі ці повноваження офіційно надані нам державою і саме ми несемо повну відповідальність за свої дії, тому у кредитора від взаємодії з приватними виконавцями немає ніяких ризиків», – підкреслив переваги своєї професії Анатолій.

Конференція «Управління проблемною заборгованістю. Інновації 2021» в одинадцятий раз зібрала провідних фахівців у сфері колекшн з різних країн світу. Серед українських фахівців на заході також виступили Максим Стеблюк (представник Райффайзен Банк Аваль), Максим Мацібора (Київстар), Юрій Мандзюк (група компаній Dinero), Сергій Сінченко (Moneyveo), Олександр Зіньків (Кредит Каса), Олександр Тарасов (Unfolder info), Олена Радченко (платформа TWIN), Костянтин Мешнік (UniversalBank / Monobank), Олена Супрун (Альфа-Банк), Сергій Оксімчук (УкрГазБанк), Павло Мельниченко (ПУМБ), а також досвідом поділилися зарубіжні експерти Creditstar Group AS (Естонія), Sberbank Europe (Австрія ), «Молдова Агроіндбанк» (Молдова) і Євразійського Банку (Казахстан).