Анатолій Телявський виступив на конференції “Банківський сектор: нові виклики”

3 листопада 2021 року у Києві у Premier Palace Hotel за партнерства об’єднання ФАКТ відбулася конференція «Банківський сектор: нові виклики» Банківський сектор: нові виклики. Організаторами заходу виступили юридична компанія Amber Law Company і Фінансовий клуб Фінансовий клуб, а Юридична практика стала генеральним медіапартнером конференції.

Заступник Голови АПВУ, заступник Голови правління об’єднання ФАКТ, приватний виконавець Анатолій Телявський зосередив свій виступ на особливостях судової практики у спорах, пов’язаних з виконавчим провадженням за участю банківських установ.

«Судова практика неоднозначна через численні колізії у нашому законодавстві. Закон України «Про виконавче провадження» і Кодекс з процедур банкрутства мають неточності у процедурі продажу майна боржника і, відповідно, суди змушені виносити рішення в умовах невизначеності. В результаті, правова позиція судів по багатьом рішенням перешкоджає загальним правилам виконавчого провадження і надає боржнику можливості ухилення від виконання зобов’язань. Поточний стан законодавчого регулювання процедури банкрутства, поруч з реєстрацією неповнолітніх в іпотечному майні і передачею майна в заставу, ставлять під загрозу функціонування всієї системи примусового виконання рішень в Україні. Таким чином, сучасне законодавство у сфері роботи з проблемною заборгованістю неодмінно потребує вдосконалення і усунення прогалин в аспекті унеможливлення застосування сторонами виконавчого провадження фраудаторних дій з метою уникнення виконання рішення суду,» – зазначив у своєму виступі Анатолій.

Конференція «Банківський сектор: нові виклики» зібрала на одному майданчику представників провідних банківських установ і юридичних компаній України, які обговорили теми фінансового комплаєнсу, фінмоніторингу, новели судової практики і загальне майбутнє розвитку банківського сектору країни.

 

 

Об’єднання ФАКТ приємно виступити партнером заходу. Дякуємо організаторам конференції за чудову можливість обговорити актуальні практики.