Анатолій Телявський взяв участь у прес-конференції АПВУ “Гроші проти закону: як великий бізнес ігнорує виконання судових рішень в Україні”

Заступник Голови правління об’єднання ФАКТ Анатолій Телявський взяв участь у прес-конференції Асоціації приватних виконавців України «Гроші проти закону: як великий бізнес ігнорує виконання судових рішень в Україні».

Захід відбувся 26 січня 2022 року у місті Києві у прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс Україна”.
Представники Асоціації зазначили, що в Україні частішають випадки ухилення великого бізнесу від правосуддя: проти приватних виконавців відкривають фіктивні кримінальні провадження, ініційовані підконтрольними компаніями українських мільярдерів з метою уникнути виконання вимог закону. Сприяють цьому як недосконале законодавство, так і нерозуміння зі сторони судової влади і правоохоронних органів, що приватні виконавці є частиною загальнодержавної системи примусового виконання рішень.
Анатолій особливу увагу приділив резонансній справі, якою стала заборгованість компанії ТОВ «Комплекс Агромарс», яка належить до відомого бренду «Гаврилівські курчата». Компанія намагається уникнути виконання рішень судів про стягнення сотень мільйонів гривень.
«Боржник, аби заблокувати торги арештованим майном, маніпулював інформацією про його вартість, в той час, як кінцеву вартість проданого майна все одно було б визначено за результатами аукціону, на хід якого ми, приватні виконавці, жодним чином впливати не можемо. Суд апеляційної інстанції, скасувавши ухвалу Печерського райсуду м. Києва щодо запобіжного заходу, дійшов висновку про безпідставність звинувачень приватних виконавців. Таким чином, кримінальна справа очевидно була порушена з однією метою – зупинити торги і не допустити реалізації арештованого майна. Безумовно, проблема має комплексний характер. Аналогічні зриви виконання рішень розповсюджені серед десятків інших моїх колег і з цим маємо боротися», – описав ситуацію Анатолій.

Таким чином, ситуації блокування судових рішень через відкриття фіктивних кримінальних проваджень проти приватних виконавців є поширеними у спільноті, тому проблема має комплексний характер. Керівництво Асоціація приватних виконавців України запевнило, що приватні виконавці продовжуватимуть захищати свої права? відстоювати повагу до правосуддя, а також висвітлювати означену проблему.