Анатолій Телявський про Міністерство юстиції, поради для приватних виконавців і професійні плани

Анатолий Телявский - Интервью об актуальном - Ноябрь 2020 года

Інтерв’ю заступника Голови правління Всеукраїнського об’єднання приватних виконавців “ФАКТ” Анатолія Телявського про актуальне для професії приватного виконавця в Україні.

Відео інтерв’ю Анатолія Телявського

Чому варто вибрати професію приватного виконавця?

✅ Чому Анатолій обрав саме цю професію
✅ Чому приватні виконавці потрібні Україні
✅ Що повинно зробити Міністерство юстиції аби реформа відбулася
✅ Що можна порадити тим, хто хоче прийти в професію приватного виконавця
✅ Подальші плани Анатолія і пропозиції для розвитку спільноти

Подібний контент має сприяти популяризації професії приватного виконавця, адже їй сьогодні це так необхідно.

Приватний виконавець Ольга Юхименко – Лайфхак Від Виконавця – Біндер-ниткозшивач і нумератор

Приватний виконавець Ольга Юхименко - ЛайфхакВідВиконавця

Як вести закриті справи виконавчого провадження? Приватний виконавець Ольга Юхименко ділиться лайфхаком у роботі свого офісу – використанням біндера-ниткозшивача і автоматичного нумератора.

(більше…)

Проект Закону #3726 “Про виконавче провадження” від 23.06.2020

Закон України "Про виконавче провадження"

У Верховній Раді України зареєстрований Законопроект #3726 від 23.06.2020 – нова версія Закону України “Про виконавче провадження”, прийняття якої має наблизити Україну до побудови повноцінної змішаної системи примусового виконання рішень. Повний текст законопроекту за посиланням.

(більше…)

Щодо зриву З’їзду приватних виконавців Київської області 26.06.2020

Зрив з'їзду приватних виконавців Київської області

Громадська організація “Всеукраїнське об’єднання приватних виконавців “ФАКТ” висловлює свою позицію стосовно зриву З’їзду приватних виконавців регіону Київської області 26 червня 2020 року.

На З’їзді мали обговорюватися важливі для регіону Київської області питання, центральним з яких мало стати повторне переобрання Голови Ради приватних виконавців Київської області після того, як спільнота приватних виконавців регіону висловила недовіру колишньому Голові – приватному виконавцю Михайлу Трофименку. Приватні виконавці регіону Київської області офіційно запросили представників громадської організації “Всеукраїнське об’єднання приватних виконавців “ФАКТ” на З’їзд приватних виконавців регіону Київської області, який мав відбутися в офісі Ради приватних виконавців України за адресою: м. Київ, вул. Гоголівська, 11/39, оф. 45 о 12:00. Колеги запросили представників нашої організації для висвітлення подій З’їзду, додержання принципу гласності самоврядування приватних виконавців з правом використання технічних (відео-фото-аудіо) засобів фіксування проведення З’їзду та збирання відомостей про факти, які можуть бути використані під час реалізації принципу виборності та гласності самоврядування приватних виконавців, відповідно до ст. 46 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів»

03 червня 2020 року Асоціація приватних виконвців офіційно оприлюднила оголошення на своєму вебсайті, у якому зазначила, що «з метою врегулювання конфліктної ситуації та забезпечення прав та інтересів усіх приватних виконавців Київської області конфліктуючим сторонам було запропоновано компромісний варіант – на підставі п. 1 ст. 49 Закону призначити проведення З`їзду приватних виконавців регіону Київської області на 12.00 год. 26.06.2020 р. в офісі АПВУ із залученням представників Асоціації».

Додатково АПВУ цим повідомленням декларувала, що «26.06.2020 р. буде проведено З`їзд приватних виконавців регіону Київської області, на якому буде прозоро та з дотриманням процедурних норм розглянуто питання щодо дострокового відкликання Голови та членів РПВР Київської області, а в разі волевиявлення приватних виконавців регіону – буде обрано легітимний склад нової РПВР за належної поінформованості та максимальної представленості приватних виконавців Київської області.»
Відповідно до статті 46 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів» :

1. Самоврядування приватних виконавців ґрунтується на принципах виборності, гласності, підзвітності та обов’язковості для виконання приватними виконавцями рішень органів самоврядування приватних виконавців.

2. Брати участь у роботі органів самоврядування приватних виконавців та бути обраними до їх складу можуть лише приватні виконавці, відомості про яких внесено до Єдиного реєстру приватних виконавців України.»

Представники Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання приватних виконавців “ФАКТ» позитивно ставляться до таких ініціатив АПВУ та приватних виконавців, із задоволенням хотіли б бути присутніми на З’їзді приватних виконавців регіону Київської області 26 червня 2020 року для висвітлення для громадськості та спільноти приватних виконавців взірцевого проведення З’їзду, як прикладу самостійного, незалежного самоврядування приватних виконавців регіону.

26 червня 2020 року представники ГО “ФАКТ” о 12:00 прибули до місця проведення З’їзду в офісі Асоціації приватних виконавців України за адресою: м. Київ, вул. Гоголівська, 11/39, оф. 45. На превеликий жаль, перед входом в будівлю, де знаходиться офіс Асоціації приватних виконавців України, колонною стояли кілька десятків літніх людей, які тримали плакати з образливими написами на адресу низки приватних виконавців України і намагалися заблокувати вхід до офісу Асоціації. Представники об’єднання «ФАКТ» особисто опитали кожного учасника мітингу, який фактично зривав З’їзд. Не зважаючи на численні образливі банери, з відповідей мітингуючих виявилося, що ЖОДЕН з них ніколи навіть не був стороною у виконавчому провадженні за участі приватних виконавців.

Біля вхідних дверей до будівлі шеренгою стояли сім парубків спортивної зовнішності, які поводилися агресивно і фізично блокували доступ до приміщення, в якому мав відбутися З’їзд приватних виконавців регіону Київської області. Молодики не пускали до будівлі приватних виконавців Голяченка І.П., Филипіва А.М., Чучкова М.О. та інших виконавців регіону Київської області.

Відео з’їзду приватних виконавців регіону Київської області

Приватний виконавець Іван Голяченко, який мав брати участь у З’їзді, запитав у молодиків, кого вони представляють і охороняють. Спочатку виконавець отримав відповідь від спортсменів, що вони не будуть спілкуватися. Після цього Іван Голяченко запитав прямо: «Ви тут від Асоціації приватних виконавців?», на що ватажок угруповання бійців відповів: «Ну а від кого ще ми тут стоїмо?».

В результаті того, що представників ГО «ФАКТ» і низку приватних виконавців не допустили до приміщення Асоціації приватних виконавців України, де мав відбутися З’їзд приватних виконавців регіону Київської області, вони намагалися зв’язатися з керівництвом Ради приватних виконавців України – Головою РПВУ, паном Сергієм Ніколаєвим, та його заступником, паном Олександром Сивокозовим. Керівництво АПВУ в категоричній формі грубо відмовило в доступі до приміщення З’їзду приватних виконавців регіону Київської області. При цьому, сам Голова Асоціації Сергій Ніколаєв і нелегітимний Голова Ради приватних виконавців Київської області Михайло Трофименко, не зважаючи на блокування протестуючих, потрапили всередину приміщення З’їзду, що дає підстави стверджувати, що протестуючі бійці пропустили їх.

Враховуючи зазначені обставини, група приватних виконавців регіону Київської області, яких запросила на З’їзд до свого офісу сама Асоціація приватних виконавців України, фізично не змогли потрапити на З’їзд приватних виконавців регіону Київської області для реалізації свого права обирати та бути обраними. В результаті, це призвело до того, що З’їзд приватних виконавців регіону Київської області не відбувся у зв’язку із відсутністю кворуму.

Поточна ситуація дає підстави вважати, що З’їзд приватних виконавців Київської області був умисно зірваний. Протести біля офісу АПВУ мали очевидно замовний характер та були прямо направлені на зрив З’їзду приватних виконавців Київської області, оскільки жоден з учасників мітингу так і не зміг сказати, що був боржником по якомусь виконавчому провадженню і взагалі мав справу з приватними виконавцями в Україні.

Висвітлені факти дають підстави для висновку, що «мітинг» був безпосередньо організований Керівництвом Асоціації приватних виконавців України та нелегітимним Головою Ради приватних виконавців Київської області Трофименком М.М.

З наведеного стає зрозумілим, хто саме ініціатор «конфліктної ситуації виконавчого округу Київської області», та хто покладає особисті інтереси вище, ніж засади самостійного, незалежного, гласного самоврядування приватних виконавців, а також витрачає членські внески приватних виконавців на фінансування таких “псевдо мітингів” для прикриття своїх незаконних рішень.

Вищевикладені обставини дають підґрунтя для замислення всій спільноті приватних виконавців України щодо ініціювання перевірки використання членських внесків до АПВУ, а також складу керівництва Асоціації. Звертаємо увагу спільноти приватних виконавців України на незаконні методи втручання керівних органів Асоціації приватних виконавців України в самостійне, незалежне самоврядування приватних виконавців, та грубе порушення прав на обрання Голів Рад приватних виконавців регіонів.

Повідомляємо, що поки Асоціація, відповідно до свого офіційного звернення, буде «докладати зусиль, щоб наступний З’їзд відбувся з посиленими заходами безпеки та без провокацій на кшталт «мітингу пенсіонерів», громадська організація “Всеукраїнське об’єднання приватних виконавців “ФАКТ” ініціює звернення до правоохоронних органів з метою встановлення осіб «інтриганів», організаторів і замовників мітингу.

Деталі і відеозапис мітингу, який зірвав З’їзд приватних виконавців Київської області 26.06.2020 року, доступний за посиланням:

 

Позиція ГО “ФАКТ” щодо поточної ситуації зі З’їздом приватних виконавців Київської області

Позиція ГО "ФАКТ" щодо З'їзду приватних виконавців Київської області

Маємо висловити позицію ГО Всеукраїнське об’єднання приватних виконавців “ФАКТ” щодо поточної ситуації зі З’їздом приватних виконавців Київської області 21 травня 2020 року.

(більше…)

Як коронавірус допоможе діджиталізації примусового виконання – Анатолій Телявський для Femida.ua

Анатолій Телявський - Femida.ua - Коронавірус допоможе діджиталізації примусового виконання

В умовах глобальної пандемії коронавірусу українська економіка опинилася у кризі – численні підприємства призупинили роботу, низка компаній, що надають послуги, більше не приймає клієнтів. Не могла поточна ситуація не торкнутися і системи примусового виконання рішень. Офіси приватних виконавців також призупинили прийом громадян і перейшли на дистанційний режим оформлення документів. Результати вразили – ключові принципи роботи це не змінило, а ефективність тільки зросла. Досвід роботи в умовах коронавірусної пандемії змушує спеціалістів замислитися: а чому б не ввести такий режим роботи на постійній основі? Про перспективи таких нововведень розповів приватний виконавець Анатолій Телявський на сторінках свіжого номеру журналу Femida.ua – https://bit.ly/femyda-3-2020.

(більше…)

Рішення суду або напис нотаріуса: що ефективніше для повернення боргу, – Тетяна Павелків для Юридичної газети

Татьяна Павелкив - Решение суда или надпись нотариуса

Рішення суду або напис нотаріуса: який виконавчий документ ефективніший для повернення заборгованості? На це питання дає експертну відповідь приватний виконавець Тетяна Павелків.

  1. Коли звертатися до нотаріуса, а коли – до суду?
  2. Яка правова природа виконавчого напису та судового рішення?
  3. Які є умови вчинення виконавчого напису?
  4. Як виконується виконавчий напис нотаріуса та судове рішення?
  5. Як оскаржити виконавчий напис і судове рішення?

Про це читайте в ексклюзивному матеріалі для юридичної газети за посиланням – https://bit.ly/3cl3qYe.

Борг перед майбутнім: як приватні виконавці можуть змінити країну, – Анатолій Телявський для Закон і бізнес

Телявський - Закон і і бізнес - Борг перед майбутнім

Заступник Голови правління Всеукраїнського об’єднання приватних виконавців “ФАКТ” Анатолій Телявський ексклюзивно для газети Закон і Бізнес проаналізував перспективи реформи примусового виконання рішень і інституту приватних виконавців в Україні.

Читайте повну версію статті у черговому номері газети і за посиланням: https://zib.com.ua/ua/142062-yak_privatni_vikonavci_mozhut_zminiti_krainu.html.

ВО приватних виконавців «ФАКТ» виступило партнером Ukrainian Legal Land Forum

Артем Тараненкно - Аграрні розписки - Ukrainian Legal Land Forum 2020

28 лютого 2020 року у приміщенні ONOVO Dendra Hotel відбувся Ukrainian Legal Land Forum. Всеукраїнське об’єднання приватних виконавців «ФАКТ» виступило партнером заходу. Провідні українські експерти у сфері земельного права обговорили ключові законодавчі нововведення і запропонували оптимальні механізми захисту своїх прав в умовах ринку землі. Голова правління ВО приватних виконавців «ФАКТ» Артем Тараненко пояснив, яким чином кредитори в агросекторі зможуть захистити свої права і повернути заборгованість завдяки аграрним розпискам і приватним виконавцям.

(більше…)

Медіація і приватні виконавці, – Ольга Юхименко для Femida.ua

Ольга Юхименко - Медіація і приватні виконавці

Чи може медіація стати в Україні дієвим засобом повернення боргів? Експерти продовжують вивчати, чи може ця процедура стати ефективною альтернативою примусовому виконанню судових рішень. У матеріалі приватного виконавця Ольги Юхименко “Медіація і приватні виконавці: взаємне доповнення чи виключення?” на сторінках свіжого номеру журналу FEMIDA.UA (#1/2020, стор. 28 – 31):

  • У чому полягає суть медіації, як процедури врегулювання?
  • Яким чином за допомогою медіації вирішуються суперечки у країнах Європи і США?
  • Який правовий статус медіація має в Україні і чи є в нього перспективи?
  • Чи зможуть медіатори бути ефективнішими за приватних виконавців?
  • Які методи медіації застосовують приватні виконавці у своїй роботі?

Повна версія журналу доступна за посиланням –
https://femida.ua/jurnal/1-2020-sichen-lyutyj